Венесуелу запідозрили в постачаннях російських ПЗРК колумбійським партизанам

01/06/2009

ПЗРК типу "Голка"Придбання Венесуелою у Росії переносних зенітних ракетних комплексів підтверджує побоювання США про постачання озброєнь угрупуванням Революційних збройних сил Колумбії (РВСК). Як повідомляє The Miami Herald, в 2007 році, за даними американської влади, високопоставлені чиновники з Венесуели вже пропонували РВСК таке озброєння.

Постачання переносних зенітних ракетних комплексів повстанцям, на думку керівництва США, можуть викликати новий виток насильства в країні, оскільки за останні роки на озброєння урядових військ Колумбії поступила велика кількість літаків і вертольотів американського виробництва. Вони використовуються для знищення таборів РВСК в джунглях.

За даними The Miami Herald, представник Держдепартаменту Сара Мангіарасіна (Sara Mangiaracina) заявила, що куплені Венесуелою у Росії ПЗРК є сучасними системами, і тому їх переміщення необхідно контролювати, щоб уникнути "можливості диверсій".

Видання також цитує офіційного представника південного командування американської армії полковника Біла Костелло (Bill Costello), який заявив, що США не розглядають Венесуелу як військову загрозу, проте побоюються, що постачання озброєнь РВСК можуть стати довгостроковою загрозою безпеки в регіоні.

Наприкінці квітня 2009 року, за повідомленнями інформагентств, про закупівлю в Росії ПЗРК оголосив президент Венесуели Уго Чавес. Подібне озброєння було продемонстровано військовими і на параді в Каракасі. Разом з тим, інформація про те, які саме системи придбала венесуельська армія, поступала суперечлива. За припущенням журналістів, це могли бути застарілі ПЗРК "Стріла".

У "Рособоронекспорті" дану інформацію спростували, заявивши, що на параді в столиці Венесуели були продемонстровані ПЗРК типу "Голка", поставлені Каракасу раніше. Проте, згідно з офіційною інформацією, за останні декілька років Росія поставила до Венесуели оборонну продукцію на суму близько 4 мільярдів доларів. В основному це літаки, вертольоти, а також стрілецька зброя.

Відзначимо, що в березні 2008 року за запитом американських правоохоронних органів в Таїланді був арештований російський підприємець Віктор Бут, якого США звинуватили в торгівлі зброєю. Вашингтон також вважає його причетним до постачань озброєнь колумбійським партизанам.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини