Американський інспектор підроблював експертизу восьми підводних човнів і авіаносця

30/05/2009

Авіаносець "Джордж Буш"Американській оборонній корпорації Northrop Grumman належить провести перевірку понад 10 тисяч зварювальних з'єднань на восьми підводних човнах і авіаносці ВМС США, оскільки один із співробітників фальсифікував результати інспекцій кораблів. Як повідомляє Defense News, в їх числі опинився новітній авіаносець "Джордж Буш".

Згідно з внутрішнім документом, який потрапив в розпорядження видання, про подію стало відомо 14 травня, коли один з інспекторів доповів начальнику про завершення перевірки зварювальних робіт, хоча насправді не провів її. В результаті з'ясувалося, що співробітник корпорації сфальсифікував результати відразу трьох попередніх інспекцій військово-морської техніки, оскільки начальник вирішив перевірити ще раз його роботу.

Раніше того ж дня вказаний співробітник провів ще 12 експертиз зварювальних з'єднань, результати яких відповідали дійсності. Проте, за одну ніч співробітникам Northrop Grumman вдалося з'ясувати, що багато попередніх його доповідей були також сфальсифіковані.

У корпорації повідомили, що інспектор був допущений до роботи в червні 2005 року. За цей час він встиг провести близько 10 тисяч експертиз зварювальних з'єднань. Тепер інспекторам Northrop Grumman належить наново перевірити ще раз їх. За даними на 28 травня, компанія вже оцінила якість більше 2 тисяч з'єднань, які проігнорував винуватець скандалу.

Як уточнює видання, інспектор провів найбільше перевірок на підводних човнах "Нью Мексико", "Міссурі", "Каліфорнія" і "Міссісіпі" типу Virginia. Він працював і з іншими аналогічними субмаринами. Більшість цих підводних човнів ще не поступили на озброєння американських ВМС.

Окрім цього, інспектор перевіряв новий авіаносець "Джордж Буш" класу Nimitz, який недавно був переданий виробником американському флоту.

Керівництво Northrop Grumman відразу ж повідомило про подію військово-морські сили США, які 20 травня почали власний розгляд. Представник корпорації відмовився назвати Defense News ім'я співробітника, який став винуватцем події, проте він повідомив, що спочатку ця людина була усунена від виконання своїх обов'язків, а потім звільнена.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

Останні новини

Попередні новини