bagg4350

Легше не буває

Аналітика

Бойові баггі йдуть на зміну броньовика в зонах конфліктів

У світі військових автомобілів спостерігається все більший поділ між важкими, добре захищеними бойовими броньованими машинами на колісному ходу і надлегкими, високомобільними баггі. Конфлікти в Іраку і Афганістані показали, що підвищення бронезахисту позашляховиків неминуче веде до втрати ними можливості виконувати цілу низку розвідувальних завдань. У цій ситуації на допомогу броньовикам приходять легкі ударні автомобілі з високою маневреністю, малою помітністю і відносно низькою вартістю.

Необхідність проведення швидких і в той же час непомітних вилазок в райони зосередження противника, здійснення диверсій в його глибокому тилу, прихованого переслідування груп терористів і безперервного спостереження за їх пересуванням – все це зумовило підвищення уваги Пентагону і його союзників до спеціальних ударних автомобілів, схожих по конструкції з баггі.

Основу цих машин з колісною формулою 4х4 або 4х2 становить кузов, виготовлений з високоміцних сталевих трубчастих конструкцій. Двигун і трансмісія розміщуються в кормовій частині корпусу. Екіпаж баггі налічує від двох до шести чоловік, для їх захисту можлива установка легких протикульових або протимінних накладок з кевлару. Такі машини озброєні, як правило, 7,62- або 12,7-міліметровим кулеметом, 30 міліметровою автоматичною гарматою, 40 міліметровим гранатометом або ПУ ПТУР.

За рахунок високої питомої потужності баггі володіють хорошими показниками швидкохідності, значною швидкістю (120-160 кілометрів на годину) і великим запасом ходу (500-600 кілометрів), а також здатністю до подолання перешкод (підйом під кутом 30 градусів, крен до 20 градусів) .

Залежно від бойової маси і габаритних розмірів спеціальні ударні автомобілі поділяються на малі (бойова маса 750-2700 кілограмів), середні (3500-4500 кілограмів) і великі (5000-6000 кілограм). Зараз такі машини перебувають на озброєнні США, Великобританії, Франції, Італії, Ізраїлю та інших країн.