Екіпаж літака ВМС США осліп і замерз на висоті більше семи кілометрів

Екіпаж літака ВМС США EA-18G Growler під час польоту зазнав сильного обмороження після того, як стався збій системи регулювання температури в кабіні, повідомляє Defense News.

Інцидент стався 29 січня 2018 року на висоті 7 600 м в 90 кілометрах від Сіетла. Літак прямував з бази Уідбі-Айленд (штат Вашингтон) на базу Чайна-Лейк (Каліфорнія). Під час польоту температура в кабіні, яку заповнив туман, впала до мінус 30 градусів Цельсія, а приладова дошка EA-18G Growler покрилася шаром льоду. Через це що знаходяться в літаку пілот і інженер не бачили, що відбувається поза літака і не могли відслідковувати показники датчиків, зокрема, компаса.

litak02e

Екіпаж був змушений скасувати політ до Чайна-Лейк, а напрямок в просторі визначав по розумним годинах від Garmin, звіряючи курс з диспетчерами. Льотчику і інженеру вдалося повернути EA-18G Growler назад на Уідбі-Айленд, на руках у них виявлені пузирящіеся рани і опіки. В даний час один льотчик повернувся до польотів, інший поправляється.

EA-18G Growler створений компанією Boeing на основі винищувача F / A-18 Super Hornet. Машина, призначена для радіоелектронної боротьби, здатна нести керовані ракети AGM-88 HARM і AIM-120 AMRAAM.