Бізнесмен Гайдамак арештований в Парижі у справі про незаконну торгівлю зброєю

Новини

Аркадій ГайдамакІзраїльський бізнесмен Аркадій Гайдамак арештований в Парижі у справі про незаконну торгівлю зброєю, передає ТАСС у вівторок, 24 листопада.

За словами адвоката Патріка Клюгмана, його підзахисний добровільно здався в жандармерію паризького регіону Іль-де-Франс. Гайдамак «прийняв рішення відбути призначений йому тюремний термін», пояснив захисник рішення бізнесмена. «Мій клієнт починає новий етап у своєму житті і вирішив завершити всі розрахунки з французької юстицією. Він висловив бажання стати звичайним французьким засудженим », – сказав адвокат.

У 2013 році Гайдамак був затриманий в Цюріху у зв’язку з позовом футбольного тренера Луїса Фернандеса, який стверджував, що бізнесмен повинен виплатити йому компенсацію в розмірі 400 000 євро за дострокове припинення контракту з катарським клубом «Аль-Райян» в 2005 році і переходом до єрусалимського «Бейтар», що належав у той час Гайдамаку. Франція зажадала його екстрадиції, однак після підписання з тренером фінансової угоди підприємця випустили на свободу.

У 2009 році паризький суд заочно засудив Гайдамака, який проживав на той момент в Ізраїлі, до шести років тюремного ув’язнення. Через два роки апеляційний суд скоротив термін ув’язнення до трьох років, оскільки порахував, що дії бізнесмена та інших проходили по даній справі не можна вважати нелегальною торгівлею зброєю, так як поставки здійснювалися на замовлення тодішнього ангольського уряду. Суд постановив також оштрафувати підприємця на 375 тисяч євро. Це стало покаранням за встановлені судом податкові махінації, вчинені Гайдамаком в рамках операцій з торгівлею зброєю.

Ізраїль відмовився видати Франції свого громадянина.

У 2000 році Гайдамак став одним з обвинувачених у справі про незаконний продаж Анголі російської зброї на 633000000 доларів в 1993-1998 роках. Також у розслідуванні фігурував Жан-Крістоф Міттеран, син колишнього президента Франції Франсуа Міттерана.

Гайдамак має французьке, ізраїльське, канадське і ангольське громадянство.

Leave a Reply