f163f51dfd3

Американський F-35 отримає нову зброю

Новини

Військово-повітряні сили (ВПС) США уклали контракти з компаніями Lockheed Martin, Northrop Grumman та L3Harris Technologies на розробку дублюючої ударної зброї класу «повітря-земля» для винищувачів п’ятого покоління F-35 Lightning II, пише Defense News.

У рамках контрактів терміном на три місяці компанії працюватимуть над завданнями першого етапу проекту SIAW (stand-in attack weapon). Кожна угода оцінюється у два мільйони доларів. Отримана зброя дасть змогу вражати засоби протиповітряної оборони (ППО), пускові установки крилатих та балістичних ракет, а також протисупутникові системи.

Зазначається, що нові ракети будуть не такими далекобійними, як ракети, що запускаються з ракетоносців B-52. Боєприпас застосовується після проникнення повітряний простір потенційного противника.

Директор з розвитку бізнесу Northrop Grumman Майкл Стюарт зазначив, що нові ракети повинні розміщуватися у внутрішніх відсіках F-35. Це дозволить розширити можливості винищувача без шкоди малопомітності. При створенні нової зброї Northrop Grumman використовує досвід, отриманий під час роботи над протирадіолокаційною ракетою збільшеної дальності AGM-88G Advanced Anti-Radiation Guided Missile-Extended Range (AARGM-ER).

У супровідних документах до проекту бюджету на 2023 фінансовий рік ВПС США запросили 78 мільйонів доларів на купівлю 42 одиниць нової зброї.

У лютому компанія Northrop Grumman провела другі льотні випробування протирадіолокаційної ракети збільшеної дальності AGM-88G Advanced Anti-Radiation Guided Missile-Extended Range (AARGM-ER).