Військовий експерт

Французи почали випробування нового атомного підводного човна

27.01.2009

Новітній французький атомний підводний човен Le Terrible типу Le Triomphant у понеділок покинув сухий док і вийшов в море на ходові випробування, повідомляє France Presse. Згідно планам військового відомства Франції, Le Terrible, четверта і остання субмарина проекту, повинна увійти до складу ВМС країни у 2010 році.

 

Будівництво АПЛ Le Terrible розпочалося у 2000 році, коли як найперший підводний човен проекту був закладений в 1989 році і спущений на воду в 1994 році. Як озброєння Le Terrible використовуватимуться міжконтинентальні балістичні ракети M51, хоча три колишні підводні човни типу Le Triomphant спочатку будувалися під використання старіших модифікацій - М45. Пізніше військове відомство Франції оголосило про намір модернізувати побудовані раніше субмарини під M51.

 

Кожен підводний човен типу Le Triomphant здатний нести 16 міжконтинентальних балістичних ракет. Дальність дії M51 - 8000 кілометрів, що приблизно в 1,5 разу більше, ніж у ракет попереднього покоління М45. Повна водотоннажність субмарин становить 14300 тонн, швидкість підводного ходу - 25 вузлів. Екіпаж кожного підводного човна - понад 110 осіб.

 

У березні минулого року, як нагадує агентство, президент Франції Ніколя Саркозі заявив про намір скоротити арсенал ядерних ракет повітряного базування, але, при цьому, зберегти запаси боєздатних і сучасних морських зразків. Ядерна зброя, на думку глави держави, є ефективним засобом застереження потенційних супротивників Франції. На сьогодні за запасами офіційно задекларованої ядерної зброї ця країна входить в п'ятірку світових лідерів.