Військовий експерт

Підводні Човни Ohio виконали тисячу патрульних рейдів

 

16.02.2009

 

АПЛ "Вайомінг"19 лютого керівництво Об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США провело вшановування екіпажу атомного підводного човна "Вайомінг" класу Ohio, яка завершила свій 38-й патрульний рейд 11 лютого. Таким чином, як повідомляє прес-служба Пентагону, загальна кількість рейдів всіх АПЛ Ohio, озброєних балістичними ракетами типу Trident, досягла тисячі, починаючи з 1982 року.

 

Зараз на озброєнні ВМС США коштує 14 атомних підводних човнів, озброєних балістичними ракетами морського базування Trident. Вони, як підкреслює прес-служба військового відомства США, вважаються "випробуваним засобом залякування" супротивника, оскільки вирізняються надійністю, живучістю, а також сучасними бойовими якостями.

 

За словами високопоставленого представника Пентагону, присутнього на урочистій церемонії, після розвалу СРСР звучали заклики припинити використання цих ракет. Проте сьогодні Trident як і раніше є важливою складовою забезпечення обороноздатності США.

 

Субмарини, озброєні цими ракетами, комплектуються двома екіпажами, що мають умовне позначення "Блакитного" і "Золотого". Кожний з них веде патрулювання в середньому 60-90 діб. У відкритому морі підводні човни проводять до 70 відсотків часу.кондиционер в Борисове