Військовий експерт

Сербія заявила про намір купити багатоцільові винищувачі

 

20.02.2009

 

Су-30МКВійськове відомство Сербії розглядає можливість придбання багатоцільових винищувачів, здатних виконувати завдання завоювання переваги в повітрі, поразки наземних цілей, а також ведення розвідки. Про це, як повідомляє АРМС-ТАСС, заявив командувач ВВС Сербії генерал-майор Драган Катаніч в інтерв'ю місцевим ЗМІ.

 

За даними агентства, тип і кількість літаків в даний час точно не визначені. Але серед можливих варіантів міністерство оборони Сербії розглядає американські F-16 Fighting Falcon і F-18E/F Super Hornet, європейський Eurofighter Typhoon, шведський Gripen, а також російські МІГ-29 і Су-30.

 

Серед основних вимог, які пред'являють сербські військові до літака, є можливість експлуатації, технічного обслуговування і модернізації протягом декількох десятиліть. Військове відомство Сербії має намір провести ретельну процедуру відбору варіантів для закупівлі, через договор лизинга.

 

Одночасно з оцінкою можливих претендентів на постачання нових літаків ВВС Сербії вже проводять модернізацію перебуваючих на озброєнні зразків. Зокрема, на даний момент відновлено 16 одиниць авіаційної техніки різних типів, включаючи чотири винищувачі МІГ-29, літаки Ан-26, Як-40 і два вертольоти HT-40 (Мі-8T). У лютому планується одержати п'ятий модернізований МІГ-29.

 

Нещодавно президент Сербії Борис Тадіч в інтерв'ю ІТАР-ТАРС вже заявив про намір активізувати військово-технічну співпрацю з Росією, зокрема - у сфері модернізації бойових літаків і вертольотів, що стоять на озброєнні сербської армії. Зокрема, йшлося про винищувачі МІГ-29. Бєлград вже надіслав Москві ряд запитів з пропозиціями в цій сфері і чекає відповіді на них.