Військовий експерт

Британці направлять до Афганістану спецпідрозділ кінологів

 

20.02.2009

 

Тренування британських кінологівУ квітні 2009 року підрозділ спеціальної кінологічної частини армії Великобританії буде направлений до Афганістану для підтримки військового контингенту, що бере участь в антитерористичній операції коаліційних сил. Як повідомляє прес-служба військового відомства країни, підрозділ входить до складу Королівського ветеринарного корпусу.

 

Кінологічна частина буде укомплектована собаками, здатними виявляти вибухові пристрої, додивлятися транспортні засоби, а також виконувати охоронні функції. Всі собаки заздалегідь пройшли спеціальну підготовку на території Великобританії і, як виразився один з кінологів, "люблять свою роботу".

 

Військові пред'являють строгі вимоги до службових собак всіх видів і для підготовки відбирають тільки спеціальні породи. Зокрема, як сторожові собаки використовуються німецькі і бельгійські вівчарки. Від ротвейлеров в цій ролі військовим довелося відмовитися, оскільки їх визнали дуже ледачими. Як уточнює прес-служба, собак нерідко знаходять в притулках і навіть на вулицях, а багато з них були передані армії цивільними собаківниками.

 

Відомості про точну кількість собак, які будуть направлені до Афганістану, а також про час, протягом якого вони виконуватимуть ці завдання у складі британського військового контингенту, не повідомляється.