Військовий експерт

Іран оголосив про створення унікального беспілотника

 

16.02.2009

 

Виставка озброєнь в ІраніВисокопоставлений представник військового керівництва Ірану заявив в середу, що Тегерану вдалося створити унікальний розвідувальний безпілотний літальний апарат, радіус дії якого сстановить понад тисячу кілометрів. Про це повідомляє Fox News з посиланням на місцеве інформаційне агентство.

 

Заступник міністра оборони Ірану Ахмад Вахіді заявив, що створення розвідувального беспілотника є "важливим досягненням" оборонної промисловості країни. Проте, він відмовився назвати додаткові технічні характеристики дрона, за винятком радіусу його дії.

 

Раніше, як уточнює Fox News, Тегеран вже заявляв, що в країні ведуться роботи із створення безпілотних літальних апаратів, проте подробиці цієї програми ніколи не розкривалися. Іранці почали працювати над створенням нових озброєнь ще в 1980-х роках, під час війни з сусіднім Іраком.

 

З 1992 року з Тегерана звучали заяви про розробку власних винищувачів, торпед, керованих ракет, танків і бронетранспортерів. Власна оборонна промисловість повинна була таким чином компенсувати наслідки ембарго, накладеного США на постачання озброєнь Ірану.

 

Тегеран також неодноразово викривали в завищенні своїх досягнень в оборонній сфері. Зокрема, американським журналістам вдалося виявити, що опублікована іранськими ЗМІ фотографія одночасних пусків великої кількості ракет була перероблена за допомогою комп'ютерної програми.

 

В даному випадку Тегеран також наразі не надав доказів того, що БПЛА, який за своїми характеристиками перевершує багато сучасних зарубіжних зразків, дійсно створений.is elanlari 2019