Військовий експерт

ВПС США зменшили потреби у винищувачах F-22 Raptor

 

18.02.2009

 

F-22Військово-повітряні сили США знизили свої запити з приводу необхідного їм кількості багатоцільових винищувачів F-22 Raptor. Як повідомляє The Wall Street Journal, у вівторок начальник штабу ВВС генерал Нортон Шварц заявив журналістам, що авіації необхідний "менше, ніж 381" такий літак, тоді як раніше представники ВПС наполягали саме на такій кількості.

 

Як уточнює видання, представники військово-повітряних сил вже повідомили американських законодавців, що на додаток до вже замовлених 183 винищувачів хотіли б отримати ще близько 60, щоб загальна їх кількість складала 240-250 одиниць. Разом з тим, за даними The Wall Street Journal, сама ідея збільшення чисельності F-22 у складі ВПС США наразі викликає суперечки не тільки в країні, але і в самому Пентагоні.

 

Так, з одного боку, військові визнають, що цей винищувач малоефективний в поточних військових конфліктах, таких як іракський та афганський, і вважають, що потрібно зосередитися на закупівлях актуальнішого озброєння. З іншого боку, потреба в оновленні авіаційного парку ВВС все ж таки існує.

 

Остаточне рішення про закупівлі F-22 Raptor належить прийняти новій адміністрації Білого дому. Визначитися з цим питанням команда президента Барака Обами повинна до 1 березня 2009 року. Але не дивлячись на те, що багато американських законодавців наполягають на збільшенні закупівель заради підтримки боєздатності ВПС і збереження десятків тисяч робочих місць, виробництво F-22 може бути повністю зупинено.

 

В той же час виробник літаків корпорація Lockheed Martin спільно з іншими зацікавленими компаніями ведуть активну агітацію за продовження закупівель літаків, що вважаються найдорожчими у світі. Разом з рекламою в ЗМІ, Lockheed Martin ініціювала кампанію в інтернеті, створивши сайт "Збережемо робочі місця виробників Raptor" (Preserve Raptor Jobs). З його допомогою можна надіслати Бараку Обамі лист з таким закликом: "Припинення програми F-22 матиме руйнівні наслідки для нашої економіки і національної безпеки".

 

Ще одним вагомим аргументом американської корпорації є той факт, що згідно із розрахунками Lockheed Martin, один F-22 здатний замінити два старих F-15. Це частково може виправдовувати його високу вартість. На даний момент, згідно з інформацією американських ЗМІ, ціна одного літака становить близько 150 мільйонів доларів, хоча вона також залежатиме від кількості F-22, які в перспективі може замовити Пентагон.