Військовий експерт

Авіаносець "Джордж Буш" завершив ходові випробування

 

17.02.2009

 

Авіаносець "Джордж Буш"Американська суднобудівельна корпорація Northrop Grumman оголосила про успішне завершення ходових випробувань новітнього авіаносця ВМС США "Джордж Буш", повідомляє DefPro. Корабель був прийнятий до складу американського флоту 10 січня 2009 року у присутності членів сім'ї Бушів і представників керівництва країни, хоча на той момент він ще не був готовий до експлуатації.

 

Як повідомив командир корабля Кевін О'Флаерті, ходові випробування авіаносця, названого на честь 41-го президента США, стали першим виходом цього корабля в море, а екіпажу спільно з представниками Northrop Grumman довелося провести велику роботу, щоб перевірити працездатність всіх систем. Проте, О'Флаерті висловив задоволення результатами випробувань.

 

Перед тим, як буде ухвалене остаточне рішення про готовність до експлуатації авіаносця "Джордж Буш", кораблю належить пройти інші випробування, точні терміни яких поки не називаються. Після цього авіаносець базуватиметься на військово-морській базі Норфолк, яка знаходиться на атлантичному узбережжі США.

 

"Джордж Буш" належить до класу авіаносців Nimitz, які вважаються найбільшими військовими кораблями у світі. Водотоннажність авіаносця становить близько 100 тисяч тонн. На його борту може знаходитися до 98 бойових літаків і вертольотів. Клас отримав назву по першому побудованому авіаносцю. Подальші кораблі носять імена президентів США - Дуайта Ейзенхауера, Теодора Рузвельта, Аврама Лінкольна, Джорджа Вашингтона, Рональда Рейгана та інших.