Військовий експерт

Міністерство оборони Естонії погодилося знизити витрати

17.02.2009

 

Естонські військовіВійськове відомство Естонії погодилося з пропозицією міністерства фінансів країни зменшити бюджетні витрати на 14 відсотків, повідомляє Defense Aerospace. Таким чином, оборонні витрати Таліна в 2009 році складуть близько 340 мільйонів доларів або 1,75 відсотка від прогнозованого валового внутрішнього продукту.

 

Раніше, як уточнює видання, естонські військові планували довести їх до 1,9 відсотка, скоротивши до мінімуму відставання від двохвідсоткового показника, відповідного вимогам для держав НАТО. В цілому скорочення витрат естонської армії склало близько 50 мільйонів доларів.

 

Як відзначив міністр оборони Естонії Яак Аавіксоо, скорочення оборонного бюджету країни у відсотковому вимірі стало найзначнішим в порівнянні з іншими секторами. Він також підкреслив, що з урахуванням складної фінансової ситуації в країні піти на такий крок можна, проте це негативно відобразиться на національній безпеці. Проте, глава військового відомства Естонії сподівається, що у 2010 році Таліну все ж таки вдатися довести військовий бюджет до двох відсотків від ВВП.

 

У листопаді 2008 року Яак Аавіксоо закликав скерувати більше коштів на розвиток збройних сил країни. Інакше, на його думку, "20 відсотків естонського народу відправлять до Сибіру або знищать". Такий висновок естонський міністр зробив на підставі військового конфлікту між Росією і Грузією, припустивши, що "наївно було б вважати, ніби конфліктів у світі більше не буде".uralbuild-expo.ru Вулкан ставка - идеальная и богатая реальность. Стать миллиардером - просто!