Військовий експерт

Ізраїль виграв тендер на постачання БПЛА мексиканської поліції

17.02.2009

 

БПЛА OrbiterІзраїльська компанія Aeronautics Defense Systems виграла тендер на постачання безпілотних літальних апаратів мексиканській поліції, повідомляє Reuters. Йдеться про партії малих дирижаблів Skystar 300 і малорозмірних БПЛА Orbiter. Вартість операції становить близько 22 мільйонів доларів.

 

За даними виробника, Skystar 300 оснащений бортовими камерами, які дозволяють проводити цілодобовий моніторинг територій. Дирижабль вирізняється простотою управління, порівняно невисокою ціною, а також низькою вартістю експлуатації. Підготувати Skystar 300 до застосування можна за 20 хвилин. Для управління ним потрібні три оператори.

 

Мініатюрний беспилотник-шпигун Orbiter також був розроблений для застосування військовими і поліцейськими підрозділами з метою моніторингу місцевості. Підготовка апарату до застосування займає близько 10 хвилин, і він може управлятися однією людиною. БПЛА Orbiter існують в двох модифікаціях. Перший з них може діяти в радіусі до 15 кілометрів, а другий - до 50 кілометрів. Маса беспілотника становить близько 6,5 кілограмів, розмах крил - 2,2 метра.

 

Як уточнює агентство, Ізраїль використовує аналогічні дирижаблі і беспілотники для моніторингу території сектора Газу. У яких цілях їх використовуватимуть мексиканські поліцейські, не повідомляється.