Військовий експерт

Постачання С-300 Ірану відклали з політичних міркувань


17.02.2009

ЗРК С-300Російська сторона затягує з ухваленням рішення щодо постачань Ірану ЗРК С-300 з політичних причин. Таку версію наводить у вівторок вранці газета "Комерсант".

 

За даними видання, сторони вже давно обговорили і підписали контракт на постачання Ірану п'яти дивізіонів С-300. Крім того, обговорюються і інші угоди, зокрема - постачання Ірану комплексів ППО середньої дальності "Бук-М1". Проте, Росія навмисно не ухвалює остаточного рішення, побоюючись зірвати співпрацю з новою адміністрацією США на чолі з 44-м президентом Бараком Обамою, стверджує джерело газети в оборонному комплексі РФ.

 

На березень  запланована перша зустріч керівників зовнішньополітичних відомств Росії і США - глави МЗС РФ Сергія Лаврова і держсекретаря США Хіларі Клінтон, а в квітні повинна відбутися зустріч президента РФ Дмитра Медведєва і його американського колеги Обами. В ході цих зустрічей, як очікується, сторони обговорять питання, пов'язані з ядерним роззброєнням і розміщенням об'єктів ПРО США у Східній Європі. Продаж комплексів С-300 Ірану, відзначає "Комерсант", може істотно вплинути на позицію США з цих питань.

 

Вперше повідомлення про можливі постачання комплексів С-300 з Росії до Ірану з'явилися наприкінці грудня 2007 року. 21 грудня 2008 року іранські ЗМІ оголосили про початок постачань російських ЗРК С-300 до Ірану. Услід за цим російська сторона виступила із спростуванням, запевнивши Ізраїль, стурбований звісткою про початок постачань зброї Ірану, в тому, що така інформація не відповідає дійсності.