Військовий експерт

У США запропонували написати кодекс поведінки бойових роботів

 

16.02.2009

 

Самокеровані бойові роботи, яким в майбутньому належить брати участь у війнах і озброєних конфліктах, повинні "жити" відповідно до строгих правил, щоб не представляти загрозу для людства, а також вчитися етиці ведення війни. Такі висновки, як повідомляє The Times, містяться в доповіді, підготовленій Каліфорнійським державним політехнічним університетом для ВМС США.

 

Дане дослідження, як уточнює видання, ця перша серйозна робота, присвячена етиці поведінки бойових роботів, що серйозно розглядає їх як солдатів, здатних ухвалювати самостійні рішення на полі бою. Причому, в доповіді містяться висновки з приводу того, що пізнавальна діяльність робота в перспективі може перевершити людську.

 

За словами представника університету, думка про те, що робот здатний робити лише те, на що він запрограмований, є застарілим. Сучасне програмне забезпечення розробляється безліччю фахівців. При цьому окремі учасники таких проектів можуть не знати особливостей програми в цілому. Відповідно, окремі елементи програмного коду в поєднанні можуть дати найнесподіваніший результат без відповідної практичної перевірки.

 

Учені також пропонують своє бачення рішення проблеми. На їх думку, нові роботи не повинні відразу відправлятися на полі бою, а заздалегідь проходити період навчання, засвоюючи, що є правильним, а що неправильним. Окрім цього, в своєму дослідженні вони підняли ряд інших спірних питань, що стосуються відповідальності за наслідки дій роботів, боротьби з хакерами, а також необхідності наявності функції самознищення.швп на станки . организация деловых встреч