Військовий експерт

Лондон і Париж підтвердили інформацію про підводні човни, що зіткнулися

 

16.02.2009


Міністри оборони Франції і Великобританії підтвердили інформацію про те, що два атомні підводні човни цих країн зіткнулися в Атлантичному океані на початку лютого, повідомляє CNN. Раніше про це повідомив британський таблоїд The Sun.

 

ЧП за участю британської субмарини "Вангард" (Vanguard) і французької "Ле Тріомфан" (Le Triomphant) відбулося 4 або 3 лютого. Міністр оборони Франції заявив, що човни здійснювали патрулювання в Атлантиці і увійшли до зіткнення на дуже маленькій швидкості. При цьому не відбулося витоку радіації; команди підводних човнів також не постраждали. Цю інформацію підтвердив і начальник британського військового відомства.

 

6 лютого французьке міністерство розповсюдило прес-реліз, в якому повідомлялося, що "Ле Тріомфан" зіткнулася під водою "з якимсь об'єктом".

 

Газета The Sun повідомляла, що "Вангард" відбуксирували в порт Фаслейн в Шотландії, на її обшивці видно вм'ятини і подряпини; французький підводний човен своїм ходом дійшов до Бреста, але у неї серйозно пошкоджений обтічник гідролокатора.

 

Підводний човен "Вангард" – одна з чотирьох британських АПЛ – була спущена на воду в 1992 році, на її борту знаходяться 16 ракет Trident II (D5). Команда 150-метрового підводного човна складається з 118 чоловік. "Ле Тріомфан" була спущена на воду в 1994 році, на ній служать 111 чоловік. Вона озброєна 16 ракетами M45.