Військовий експерт

Сеул планує купити ізраїльські РЛС для захисту від Північної Кореї

 

16.02.2009

Південнокорейська Адміністрація програм оборонних закупівель (DAPA) найімовірніше придбає системи, радіолокацій Green Pine ізраїльського виробництва, повідомляє The Korea Times. Сеул планує використовувати ці РЛС для створення власної системи протиракетної оборони у відповідь на військову загрозу з боку Північної Кореї.

 

В рамках тендеру, згідно якому Сеул планує купити сучасні системи радіолокацій до 2010 року, DAPA розглядає ряд пропозицій. У числі інших кандидатів американські РЛС X-Band і французькі M3R. Проте ці два варіанти є маловірогідними, оскільки продаж сучасних X-Band заборонена американським законодавством, а французькі РЛС не відповідають деяким вимогам, які південнокорейські військові пред'являють до такої техніки.

 

Як уточнює видання, військові мають намір створити систему раннього попередження про ракетний напад, яка була б здатна виявляти пуски ракет на відстані не менше п'ятисот кілометрів. Системи, радіолокацій Green Pine, відповідають цим вимогам, а модифіковані версії цих РЛС здатні виявляти деякі цілі на відстані до 800 кілометрів, незалежно від погодних умов.

 

Нагадаємо, як раніше повідомило Agence France-Presse, військове відомство Південної Кореї має намір завершити створення власної системи протиракетної оборони до 2012 року. Проте, за даними агентства, військові планують купити нові системи радіолокацій, які зможуть цілодобово виявляти цілі на відстані до тисячі кілометрів.