Військовий експерт

Американські БПЛА почнуть охороняти кордон з Канадою

 

16.02.2009

 

Безпілотні літальні апарати Predator, які стоять на озброєнні авіабази ВВС США Grand Forks в Північній Дакоті, використовуватимуться для патрулювання межі з Канадою, повідомляє Associated Press. Таким чином, військові допоможуть Управлінню митного і прикордонного контролю США (U.S. Customs and Border Protection) в реалізації програми по використанню БПЛА на користь охорони меж.

 

Беспілотник Predator, як уточнює агентство, здатний виявити порушника на відстані більше 10 кілометрів. Ця інформація передаватиметься оператору наземного пункту управління, після чого він повинен буде зв'язатися з представниками Управління митного і прикордонного контролю і передати їм дані про зафіксоване порушення.

 

В даний час Управління митного і прикордонного контролю США має в своєму розпорядженні власні безпілотні літальні апарати типу Predator. Точна їх кількість не називається. Американські прикордонники також використовують їх для боротьби з наркотрафіком і нелегальною міграцією на межі з Мексикою. У 2006 році був відмічений випадок краху "прикордонного" БПЛА в цьому регіоні.

 

Раніше повідомлялося, що перший безпілотний літальний апарат, якому належить патрулювати американсько-канадський кордон, був доставлений на авіабазу в листопаді після шестигодинного перельоту з Арізони. У зоні його відповідальності повинні знаходитися прикордонні регіони між канадською провінцією Манітоба і американськими штатами Дакота і Міннесота.

 

Згідно з офіційною статистикою, щорічно на американсько-канадському кордоні проводиться близько чотирьох тисяч арештів порушників і конфісковується до 18 тонн наркотиків.