Військовий експерт

 

Південна Корея завершить створення власної ПРО до 2012 року

 

16.02.2009

 

Військове відомство Південної Кореї планує завершити створення власної системи протиракетної оборони, покликаної захистити країну від можливих погроз з боку Північної Кореї, до 2012 року, повідомляє Agence France-Presse. Вартість робіт із створення південнокорейської складе близько 215 мільйонів доларів.

 

У Сеулі переконані, що її технічні можливості дозволять вчасно виявити будь-який пуск з території Північної Кореї і перехопити ракету. Зокрема, як повідомили у військовому відомстві Південної Кореї, на користь протиракетної оборони планується купити нові системи радіолокацій, які зможуть цілодобово виявляти цілі на відстані до тисячі кілометрів.

 

Окрім цього, Сеул має намір придбати 48 сучасних американських зенітних ракетних комплексів Patriot, які повинні замінити ті, що стоять на озброєнні Nike Hercules. Військові планують поставити їх на бойове чергування вже в 2010 році. Аналогічні ЗРК, переоснащені недавно ракетами нової модифікації, стоять на озброєнні 28-тисячного американського контингенту, що дислокується на території Південної Кореї.

 

В даний час, як уточнює агентство, в арсеналі Пхеньяну є ракети ближнього радіусу дії, здатні уразити ціль на відстані до 1300 кілометрів. Північнокорейські військові також проводять випробування нових, більш довершених ракет Taepodong-2, дальність яких значно перевершує колишні зразки.

 

За деякими даними, вони можуть досягти побережжя США. Проте практичного підтвердження цього немає, оскільки перші і подальші випробування цього озброєння завершилися невдало - в липні 2006 року Taepodong-2 впала через 40 секунд польоту. Найближчим часом, за даними розвідслужб США і Південної Кореї, Пхеньян має намір провести чергові випробування нових ракет.