Військовий експерт

МиГ-35 вперше пілотувала жінка

13.02.2009

 

Истребитель МиГ-35. Фото корпорации "МиГ".Індійська журналістка стала першою жінкою, що зробила політ на винищувачі МиГ-35, повідомляє РІА Новини. Для Суман Шарм політ на російському бойовому літаку став другим за останні три дні. Як уточнює "Інтерфакс", за штурвалом літака знаходився російський льотчик Михайло Беляєв. Проте він кілька разів передавав на час своєму напарнику управління винищувачем.

 

Зокрема, перед відкриттям авіасалону Aero India 2009 індійську журналістку, яка пише як для військових, так і для цивільних видань, запросили політати на одній з модифікацій винищувача F-16. Російський бойовий літак Суман Шарму випробувала вже після американського. "Це було приголомшливо", - розповіла вона про свої враження. - "У МиГа два двигуни, а у F-16 - один, і я виразно відчувала різницю в потужності".

 

Велике враження на індійську журналістку також справила авіоніка російського літака МиГ. "У пілота в МиГ красивий, сучасний, різноколірний дисплей, а в F-16 - чорно-білий", - відзначила вона.

 

Нагадаємо, що в день відкриття виставки політ на винищувачі МІГ-35 зробив індійський військовий льотчик маршал ВВС у відставці Харіш Масанд. Він також високо оцінив якості новітнього російського винищувача, проте відмовився коментувати перспективи його постачань на індійський ринок.

 

Авіаційна виставка Aero India 2009 відкрилася 11 лютого 2009 року і завершить свою роботу 15 лютого. МиГ-35, який став центральним експонатом корпорації "МиГ", бере участь у великому тендері на постачання бойових літаків Індії. Конкурентами російського виробника є компанія Dassault Aviation з винищувачем Rafale, SAAB з Gripen, а також Boeing і Lockheed Martin, що представили літаки F/A-18E/F і F-16C/D відповідно.

 

Решта учасників тендеру, що заявили про намір просувати свої пропозиції в ході Aero India 2009, також прагне продемонструвати можливості винищувачів індійській стороні. Зокрема, на шляху проходження до Індії Eurofighter Typhoon зробив рекордний за тривалістю переліт з німецького міста Лагу в Абу-Дабі. Літак провів в повітрі приблизно 8 годин 30 хвилин. Інші учасники тендеру також дали можливість відомим гостям випробувати їх винищувачі.