Військовий експерт

П'ятий фрегат для ВМС Норвегії спущений на воду

13.02.2009

 

Фрегат "Тур Хейердал". Фото NavantiaІспанська кораблебудівна компанія Navantia оголосила про спуск на воду п'ятого і останнього фрегата класу Fridtjof Nansen, побудованого в інтересах військово-морських сил Норвегії. Як уточнює прес-служба виробника, корабель отримав ім'я "Тур Хейердал" на честь знаменитого норвезького мандрівника. У церемонії, що проходила на верфі Фен-Феррол, брала участь правнучка Хейердала, що стала "хресною" корабля.

 

За даними виробника, спущений на воду фрегат буде передано ВМС Норвегії у вересні 2010 року. Таким чином, Navantia повністю виконає свої зобов'язання в рамках контракту на будівництво п'яти бойових кораблів, який був підписаний в червні 2000 року після підбиття підсумків оголошеного Осло міжнародного тендеру.

 

Стандартна водотоннажність фрегата складає 3700 тонн, повна - 5130. Довжина корабля рівна 123,5 метра, потужність головної енергетичної установки - 52000 кінських сил. Швидкість повного ходу - 27 вузлів. Екіпаж складається з 146 чоловік.

 

Ракетне озброєння корабля включає вісім протикорабельних ракет NSM (Naval Strike Missile) і 32 зенітних ракети ESSM (Evolved Sea Sparrow Missile). Фрегат також розташовує 76-мм артустановкою, шістьма протичовновими торпедними апаратами і вертольотом SH-60B.