Військовий експерт

Росія і Вірменія створять єдину систему ППО

13.02.2009

 

ЗРК С-300. Фото с сайта www.kapyar.ruРосія і Вірменія створять об'єднану систему ППО, аналогічну тій, що існує з Білорусією. Про це, як повідомляє РІА Новини, заявив на прес-конференції в Москві генеральний секретар Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) Микола Бордюжа.

 

Він повідомив, що створена Росією і Білорусією об'єднана система ППО - це тільки частина роботи, яка проводиться в рамках ОДКБ. Керівництво організації припускає, що така ж спільна двостороння система буде створена Росією і Вірменією. В даний час, за словами Бордюжі, узгоджуються нормативні документи про створення об'єднаної системи ППО в Центральноазіатському регіоні. Цей документ знаходиться на розгляді.

 

На першому етапі створення об'єднаних систем ППО намічене в трьох регіонах - Східноєвропейському, Кавказькому і Центральноазіатському. Потім планується вийти на вищий рівень, почавши координувати діяльність всіх регіональних систем, виробляти єдині правила несення бойового чергування, а також систему обміну інформацією.

 

Нагадаємо, що 3 лютого Росія і Білорусія уклали угоду про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створення Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони. Документ був підписаний в Кремлі за підсумками засідання Вищої Держради Союзної держави у присутності президентів двох країн.