Військовий експерт

Перший індійський безпілотник готовий до постачань в армію

13.02.2009

 

БПЛА Nishant. Фото с сайта drdo.orgКерівник проекту компанії Aeronautical Development Establishment (ADE) оголосив про готовність найближчим часом почати постачання першого індійського безпілотного літального апарату збройним силам країни, повідомляє DefPro. Обмежена партія розвідувальних БПЛА Nishant, розроблених відповідно до вимог індійських військових, вже випущена. Постачання безпілотників почнуться відразу ж після завершення підтверджуючих випробувань.

 

Тактичний БПЛА індійського виробництва може використовуватися вдень і вночі для розвідки і цілевказування. З його допомогою, зокрема, можна коректувати вогонь артилерійських підрозділів. Nishant може знаходитися в повітрі приблизно 4 години 30 хвилин (за іншими даними - до 5 годин) і розвивати швидкість 185 кілометрів на годину.

 

У 1999 році, за інформацією з деяких джерел, індійська армія вже пробувала використовувати БПЛА Nishant в Кашмірі для боротьби з місцевими сепаратистами, що діють за підтримки Пакистану. У 2007 році збройні сили замовили виробнику партію з 12 безпілотників.

 

Представник ADE також оголосив про намір компанії створити новий безпілотний літальний апарат, який матиме дальність польоту до 300 кілометрів і вантажопідйомність до 200 кілограмів. Перспективний БПЛА отримав назву Rustom. За розрахунками виробника, він зможе знаходитися в повітрі до 24 годин і використовуватися всіма родами військ індійських збройних сил в цілях розвідки, цілевказування і зв'язку.