Військовий експерт

Французи успішно випробували нову модульну ракету AASM

12.02.2009

 

Ракеты AASM. Фото с сайта aviationweek.comКомпанія Sagem Defense Securite спільно з французьким агентством з оборонних закупівель (French Defense Procurement Agency) провели перші випробування 125-кілограмової модифікації модульної ракети класу

"повітря-земля" AASM, повідомляє DefPro.

 

Випробування проводилися з борту винищувача Mirage 2000N на території полігону в Біськароссе. Ціль, що знаходилась в десяти кілометрах від місця пуску, була успішно уражена.

 

Ракета, що отримала умовне позначення AASM 125, оснащена такою ж системою інфрачервоного самонаведення на крайовій ділянці траєкторії, як і її 250-кілограмовий аналог, третє по рахунку і завершальне випробування якого відбулося в липні 2008 року.

 

125-кілограмовий варіант, як стверджує розробник, ідеально підходить для нанесення ударів в міських умовах. Сімейство також включає варіанти масою 500 і 1000 кілограмів, призначені для поразки укріплених цілей.

 

Ракети AASM 125 відноситься до нового класу цього озброєння. Попередні модифікації оснащувалися тільки інерціальною і GPS системами наведення. Завдяки удосконаленню розробникам вдалося скоротити вірогідне відхилення ракети від мети з 10 до 1 метра.

 

AASM може використовуватися як озброєння винищувачів Mirage 2000 і Rafale. Як вважає виробник, ці ракети відповідають стандартам армій багатьох країн.