Військовий експерт

У Білорусії розроблено перший безпілотник

12.02.2009

 

Главный корпус Национальной академии наук Белоруссии. Фото с сайта nasb.gov.byНаціональна академія наук Білорусії оголосила про створення першого в республіці безпілотного авіаційного комплексу на базі надлегкого безпілотного літального апарату, повідомляє БЕЛТА. Як уточнив учасник проекту, БПЛА використовуватиметься для відеомоніторингу місцевості та інших цілей. Про його застосування в інтересах армії поки не повідомляється.

 

При виготовленні апарату застосовані волокнисті композиційні матеріали особливих фізико-механічних властивостей, дякуючи чому він важить всього 2,2 кілограма і в автономному режимі виконує польоти з швидкістю понад 60 кілометрів на годину на відстані до 20 кілометрів. З камери, встановленої на БПЛА, відеозображення може передаватися на наземний пункт в режимі реального часу. Апарат оснащений електричним мотором і, як затверджують розробники, практично безшумний.

 

Нова розробка поки проходить випробування. Проте не виключено, що вже до кінця 2009 року БПЛА застосовуватиметься на практиці. Білоруським безпілотником зацікавилися міністерства надзвичайних ситуацій, природних ресурсів і охорони навколишнього середовища, а також Державтоінспекція. Його можна буде застосовувати для прогнозування надзвичайних ситуацій, контролю державних кордонів, моніторингу дорожньої обстановки, складання топографічних карт і інших цілей.

 

У перспективі учасники проекту також планують організувати складальне виробництво безпілотних літальних апаратів надлегкого, середнього і великого класу. Окрім цього, білоруські учені мають намір створити 10-кілограмовий БПЛА з розмахом крил в 2,2 метра.

 

Співрозмовник агентства не уточнив, чи планується застосовувати нові безпілотні літальні апарати у військових цілях. Проте, як повідомлялося раніше, в даний час Білорусія розглядає можливість придбання БПЛА ізраїльського виробництва. Такі ж наміри озвучило минулого року і Міноборони Росії.