Військовий експерт

Росія поставить Казахстану комплекси С-300

12.02.2009

 

ЗРК С-300. Фото Алексея Гапеева, Lenta.RuРосія найближчим часом поставить Казахстану системи протиповітряної оборони С-300. Про це, як повідомляє РІА Новини, заявив у четвер міністр оборони Казахстану Даніал Ахметов на брифінгу для військово-дипломатичного корпусу, акредитованого в цій країні.

 

Ахметов не повідомив, яку кількість систем Москва планує поставити Казахстану, а також точні терміни і умови цієї операції. Проте, за словами глави військового відомства країни, йдеться про "достатньо серйозну кількість дивізіонів системи С-300". За оцінкою Ахметова, це дозволить республіці "істотним чином укріпити інтеграцію в ОДКБ і захистити повітряний простір".

 

В даний час, згідно з відкритими даними, на озброєнні сил повітряної оборони (СПО) Казахстану стоїть незначна кількість систем С-300, які в основному використовуються для прикриття повітряного простору столиці. Окрім цього, в арсеналі казахстанської армії є старіші комплекси, які поступаються С-300 за своїми бойовими можливостями. Про наміри модернізувати свої СПО керівництво країни заявило ще кілька років тому.

 

Казахстан є одним з учасників Об'єднаної системи ППО держав СНД, яка була створена в 1995 році. В даний час здійснюється взаємний обмін інформацією між центральними командними пунктами ВПС Росії, ВПС і ППО Білорусії, сил Повітряної оборони Казахстану, командним пунктом військ ППО України і командним пунктом військ ППО і ВПС Узбекистану в автоматизованому режимі.

 

Окрім цього, казахстанські військові регулярно беруть участь в спільній стрілянині розрахунків ППО Росії, Білорусії і інших країн СНД. Одне з місць проведення таких навчань, полігон Сари-Шаган, знаходиться на території Казахстану.

 

Нагадаємо, що у вересні 2005 року також була підписана угода про передачу Росією зенітних ракетних комплексів С-300 Білорусії. У 2006 році постачання завершилися, а комплекси поступили на озброєння військових частин, що дислокуються на західних кордонах республіки - недалеко від міст Гродно і Брест.

 

Білорусії були передані ЗРК С-300ПС, які знаходилися на консервації на складах Міноборони. Мінськ сплатив роботи з приведення систем в боєготовий стан, які проводилися на російських підприємствах, а також транспортування в місця дислокації. За рахунок постановки нових комплексів на бойове чергування, за оцінками російських військових, зона ураження ППО країн СНД відсунулася на 150 кілометрів в західному напрямі, а зона виявлення - на 400 кілометрів.

 

3 лютого Росія і Білорусія уклали угоду про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створенні Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони. Документ був підписаний в Кремлі за підсумками засідання Вищої Держради Союзної держави у присутності президентів двох країн.