Військовий експерт

Путін пообіцяв не економити на переозброєнні армії

11.02.2009

 

Учения "Центр - 2008". Фото Минобороны РФ. Росія не планує скорочувати держоборонзамовлення на 2009 рік. Про це, як повідомляє РІА Новини, заявив в середу на першому засіданні Ради генеральних конструкторів при главі уряду прем'єр-міністр РФ Володимир Путін. Він підкреслив, що 10 лютого після ретельного аналізу можливостей бюджету "ми прийняли, по суті, остаточне рішення принциповим чином не скорочувати держоборонзамовлення".

 

У 2009 році на ці потреби планується виділити 1,3 трильйонів рублів. А всього на 2009-2011 роки держоборонзамовлення затверджений в об'ємі 4 трильйонів рублів. "Це, сподіваюся, приємна новина для особового складу Збройних сил і для оборонки", - відзначив прем'єр.

 

Нагадаємо, що про намір виділити на переозброєння російської армії з 2009 по 2011 роки близько 4 трильйонів рублів Володимир Путін заявив у середині січня. Раніше повідомлялося, в 2009 році Міноборони буде виділено один трильйон рублів, який буде використано для закупівлі нової військової техніки і озброєння.

 

Коментуючи це рішення, Володимир Путін підкреслив, що участь у виконанні держоборонзамовлення дозволить підприємствам забезпечити прийнятне навантаження і максимально зберегти досягнуті об'єми виробництва, причому, навіть з урахуванням можливого скорочення попиту на цивільну продукцію, що випускається ними.

 

Прем'єр-міністр РФ також підписав розпорядження уряду про виділення 15 мільярдів рублів з федерального бюджету корпорації "МиГ". Окрім цього, РСК "МиГ", що випробовує останнім часом серйозні фінансові труднощі, в першому кварталі 2009 роки отримає 11 мільярдів рублів в рамках держзамовлення загальним об'ємом 17,3 мільярдів рублів.

 

Раніше начальник озброєння Збройних сил РФ - замміністра оборони генерал-полковник Володимир Поповкін в інтерв'ю, опублікованому в газеті "Червона зірка", озвучив плани технічного переоснащення російської армії. Він, зокрема, заявив, що у сфері звичайного озброєння Міноборони віддаватиме пріоритет створенню високоточної зброї.

 

Окрім цього, протягом найближчих трьох років військове відомство має намір викупити весь заділ техніки, який з різних причин накопичився на складах заводів-виробників. Міноборони також планує почати доковий і середній ремонт цілої серії кораблів, а також будівництво нових в інтересах ВМФ Росії.