Військовий експерт

Держава допоможе "МиГу" розрахуватися з боргами

11.02.2009

 

МиГ-29К/КУБ. Фото корпорации "МиГ".   Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін підписав розпорядження уряду про виділення корпорації "МиГ" 15 мільярдів рублів з федерального бюджету, повідомляє РІА Новини. Засоби підуть на збільшення статутного капіталу шляхом випуску додаткових акцій. Окрім цього, РСК "МиГ" в першому кварталі 2009 роки отримає 11 мільярдів рублів в рамках держзамовлення загальним об'ємом 17,3 мільярдів рублів.

 

У 2008 році збитки корпорації "МиГ" склали близько 11 мільярдів рублів, а загальний борг компанії - 44,8 мільярдів рублів. Тривалий час платоспроможність підприємства забезпечувалася не власними засобами, а за рахунок залучення додаткових кредитів. Тільки на обслуговування кредитного портфеля за останні три квартали було потрібно 4,4 мільярди рублів.

 

Минулого року корпорація "МиГ" зазнала серйозних збитків через повернення Алжиром партії поставлених цій країні бойових літаків. За даними ЗМІ, через операцію, що зірвалася, у корпорації утворився борг в 320 мільйонів доларів, а до серпня 2008 року загальна кредитна заборгованість "МиГу" досягла 1,6 мільярдів доларів.

 

Нагадаємо, що як причину відмови від російських бойових літаків алжирська сторона назвала наявність на них деталей низької якості. Хоча, за деякими даними, реальні мотиви ухваленого Алжиром рішення лежать швидше в політичній, ніж у виробничій площині.

 

У травні 2008 року представники корпорації "МиГ" заявили, що комісія Міноборони РФ дала позитивну оцінку характеристикам цих літаків. А в лютому 2009 року військове відомство Росії придбало за 25 мільярдів рублів партію машин, які були забраковані африканським замовником. Згідно останньої інформації, йдеться про 24 винищувачі, хоча раніше повідомлялося, що ВВС Росії отримає партію літаків з 28 МиГ-29 СМТ і 6 МиГ-29 УБТ.

 

Через борги було відкладене входження "МиГу" в Об'єднану авіабудівну корпорацію, заплановане на весну 2009 роки. А в січні 2009 року генеральним директором ВАТ "Російська літакобудівна корпорація МиГ" був призначений Михайло Погосян, який також зберіг за собою пост гендиректора ВАТ "Авіаційна холдингова компанія "Сухой".