Військовий експерт

Ракетні випробування Північної Кореї налякали китайських рибаків

11.02.2009

 

Китайское рыболовное судно. Фото с сайта www.syalishan.comКитайські риболовецькі судна покинули територію в районі морського кордону КНДР і Південної Кореї, що, на думку Сеула, є підтвердженням отриманої раніше інформації про ракетні випробування Пхеньяном ракет, що плануються Taepodong-2. Як повідомляє Reuters, на думку офіційного представника військового відомства Південної Кореї, чергові випробування ракети неминучі.

 

Агентство уточнює, що звичайно Пхеньян наказує своїм риболовецьким суднам покинути води Жовтого моря напередодні ракетних випробувань. Китай сьогодні є головним партнером Північної Кореї і вносить найзначніший внесок в підтримку економіки цієї країни. Тому китайські судна напередодні випробувань могли отримати аналогічну вказівку. І хоча, як підкреслив високопоставлений представник південнокорейської армії, вони покинули регіон, іншої підозрілої активності там не відмічено.

 

У теж час, як повідомляє CNN, американській розвідці завдяки даним, отриманим з супутника-шпигуна, вдалося виявити докази практичної підготовки Північною Кореєю чергових ракетних випробувань. У Вашингтоні відзначають, що північнокорейські військові проводять підготовчі роботи і установку відповідного устаткування на полігоні, який використовується для випробувань ракет Taepodong-2.

 

За даними телеканалу, доказів переміщення самих ракет на територію полігону поки немає. Хоча, за інформацією південнокорейського агентства Yonhap, що повідомило про транспортування автомобілями військових вантажів з території заводу в Пхеньяні, ракета вже могла бути доставлена на полігон.

 

Дальність польоту Taepodong-2, за деякими даними, може досягати 4 тисяч кілометрів. Цього цілком достатньо для того, щоб вразити об'єкти на території США в районі Аляски. Проте керівництво Пентагону поки сумнівається, що північнокорейська ракета дійсно володіє такими можливостями, оскільки реальних підтверджень цьому немає - попередні випробування Taepodong-2 проходили невдало.

 

Проте, США вже відреагували на ракетні випробування Пхеньяну, що плануються. Зокрема, як повідомляє Reuters з посиланням на неназване джерело в Пентагоні, керівництво озброєних сил США у понеділок ухвалило рішення послати військові кораблі в тихоокеанський регіон для стеження за можливими запусками ракет.