Військовий експерт

Білорусія розраховує зменшити військові витрати за рахунок єдиної ППО

11.02.2009

 

Пусковые установки С-300. Фото Минобороны РФ.Створення єдиної з Росією системи ППО дозволить на порядок зменшити витрати Білорусії на утримання власних засобів протиповітряної оборони, підвищити ефективність проведення ремонтних і регламентних робіт, а також забезпечити озброєння і військову техніку запасними частинами за адекватними з Російською Федерацією цінами. Про це в інтерв'ю, опублікованому в "Білоруській військовій газеті", заявив командувач ВПС і військами ППО Білорусії генерал-майор Ігор Азарєнок.

 

Генерал повідомив, що в рамках єдиної системи ППО сторонам буде забезпечений рівний доступ до нових технологій, що послужить створенню спільних оборонних проектів, підкресливши, що підписана Росією і Білорусією угода є взаємовигідною. Перш за все, на думку Азарєнка, воно значно підвищить ефективність протиповітряної оборони і військової безпеки двох країн.

 

Білорусія, зокрема, "отримає посилення сил і засобів авіації і ППО з боку Росії, а Росія отримає таке ж посилення з боку Білорусії". За словами командувача, до складу єдиної регіональної системи ППО увійдуть з'єднання і військові частини, які знаходяться на території Білорусії, а також в західних регіонах Російської Федерації, включаючи Калінінградську область.

 

Можливо, підкреслив він, що туди увійдуть 5 авіаційних частин, 10 зенітних ракетних частин, 5 радіотехнічних частин і одна частина радіоелектронної боротьби. Хоча цей перелік ще повинен бути затверджений міністрами оборони двох країн в тримісячний термін з дня вступу у силу угоди.

 

Нагадаємо, що 3 лютого Росія і Білорусія уклали угоду про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створенні Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони. Документ був підписаний в Кремлі за підсумками засідання Вищої Держради Союзної держави у присутності президентів двох країн.

 

Про те, що завдяки підписаній угоді білоруська сторона може зменшити витрати на підтримку в боєготовому стані техніки і озброєння ППО, днями вже повідомив президент Білорусії Олександр Лукашенко. Він, зокрема, заявив, що відповідно до досягнутих домовленостей Москва буде безкоштовно поставляти Мінську комплектуючі.

 

Проте, за словами держсекретаря Союзної держави Росії і Білорусії Павла Бородіна, створення єдиної системи ППО обійдеться союзникам в 20 мільярдів доларів. Бородін не повідомив, на що саме будуть витрачені ці кошти, а також яка із сторін візьме на себе витрати.