Військовий експерт

Російська армія наполовину оновить парк техніки і озброєння до 2016 року

11.02.2009

 

Учения "Центр - 2008". Фото Минобороны РФ.До 2016 року керівництво військового відомства Росії має намір досягти співвідношення старих і нових зразків техніки і озброєння у військах в пропорції 50 на 50. До 2020 року цей показник повинен скласти 25 до 75, а в стратегічних ядерних силах - 5 до 95. Про це в інтерв'ю, опублікованому в газеті "Червона зірка", заявив начальник озброєння Збройних сил РФ - замміністра оборони генерал-полковник Володимир Поповкін.

 

Співрозмовник, зокрема, відзначив, що у сфері звичайного озброєння Міноборони має намір віддавати пріоритет створенню високоточної зброї. Окрім цього, буде розширено серійне виробництво оперативно-тактичних ракетних комплексів "Іскандер", а також високоточних засобів для ВПС і ВМФ.

 

Військовим відомством заплановано ряд заходів по переозброєнню авіації. Протягом найближчих трьох років Міноборони планує викупити весь заділ техніки, який з різних причин накопичився на складах заводів-виробників, і зробити якісний ривок в оновленні парку літаків і вертольотів. Йдеться, як пояснив Поповкін, про винищувачі "Сухой" і про партію МиГ-29, вже виготовлені, але не поставлені Алжиру.

 

З 2009 року у військово-повітряні сили почнуть поступати сучасні вертольоти Мі-28Н "Нічний мисливець" і Ка-52 "Алігатор". Ці машини, за словами генерала, з нетерпінням чекають у військах.

 

Військово-морський флот Росії також чекає оновлення. Крім споруди нових, військові планують почати доковий і середній ремонт цілої серії кораблів, які "роками стояли у причалів".