Військовий експерт

Забраковані Алжіром МиГи стануть найсучаснішими у ВПС РФ

11.02.2009

 

Винищувачі МиГ-29СМТ, від покупки яких відмовився Алжир і які через це вирішило викупити російське Міноборони, почали передаватися у ВПС РФ ще в кінці 2008 року, тоді як про факт покупки, що відбувся, стало відомо лише на початку лютого 2009 року. Про це пише газета "Комерсант".

 

Експерти, опитані виданням, пов'язують такий "поспіх" з тим, що російський парк винищувачів МиГ-29 застарілий. Так, у розпорядженні російських ВПС знаходиться 291 така машина, проте останні з них були поставлені в 1993 році. При цьому літаки, що не влаштували Алжир, в 1992-1993 роках тільки почали збирати, а закінчили до 2006-2007 років.

 

Таким чином, 24 винищувачі, повернені Алжиром через виявлені несправності, стануть найсучаснішими у ВПС РФ. За деякими даними, вони налітали не більше 80 годин, при тому що призначений льотний ресурс – 2,5 тисячі годин, або 20 років. Представник Міноборони повідомив "Комерсанту", що МиГи вже розподілили по бойових частинах військово-повітряних сил.

 

Видання відзначає, що передачу "алжирських" МиГів в російські ВПС форсували і раніше. Так, Міністерство оборони раніше планувало купити винищувачі в 2010 році, проте в кінці листопада віце-прем'єр Сергій Іванов розпорядився перенести постачання на 2009 рік.

 

Видання пов'язує це рішення з двома катастрофами МиГ-29 в Забайкаллі, які відбулися 7 жовтня і 5 грудня 2008 року. Після останнього випадку всі польоти цих винищувачів були припинені, а перевірки виявили корозію силових елементів конструкції багатьох з них. На початку лютого польоти поновилися, проте до них були допущені лише сто зі всіх наявних у ВПС РФ літаків МиГ-29.

 

Росія вже неодноразово вказувала на необгрунтованість претензій Алжиру до технічного стану нових винищувачів. Експерти зв'язують повернення МиГів до Росії з тим, що Франція активно прагне просунути в цей регіон свої літаки Rafale. Крім того, алжирські політики використовують кризу навколо постачань російських літаків в своїй внутрішньополітичній боротьбі. Нарешті, "Комерсант" відзначає, що співпраця РФ і Алжиру останнім часом ускладнилася і в інших сферах: північноафриканська держава оголосила про припинення спільної діяльності з "Газпромом".