Військовий експерт

Швеція виділила кошти на розвиток національного винищувача

10.02.2009

 

Многоцелевой истребитель Gripen. Фото компании Saab.Уряд Швеції виділив компанії Saab близько 50 мільйонів доларів на подальший розвиток проекту багатоцільового винищувача Gripen, повідомляє прес-служба авіабудівної компанії. В рамках проекту, реалізація якого почалася в 2008 році, держава профінансує роботи по доведенню літака до рівня відповідності новим вимогам і погрозам. Деталі робіт Saab не розкриває.

 

Останнім часом шведський національний винищувач, який виробник просуває під слоганом "Крила твоєї нації" (The Wings of Your Nation), переслідують невдачі на експортному ринку, тоді як потреби шведської армії не можуть забезпечити майбутній розвиток проекту. Проте, Стокгольм не має наміру припиняти підтримку Gripen, а виробник планує продати ще не менше 200 літаків.

 

У листопаді 2008 року найближчий сусід Швеції, Норвегія, не дивлячись на очікування, зробила вибір в користь F-35. Такому ж прикладу послідували Нідерланди. У березні нинішнього року своє рішення повинна ухвалити Данія. Проте, як очікується, Копенгаген також зупинить вибір на F-35.

 

Найближчим часом керівництво Saab має намір концентруватися на ринках Бразилії, Індії і Швейцарії. Gripen, зокрема, є учасником найбільшого індійського тендеру на постачання багатоцільових винищувачів. У ньому також беруть участь Dassault Aviation з винищувачем Rafale, російська корпорація "МИГ" з Миг-35, європейський концерн EADS з Eurofighter Typhoon, а також американські компанії Boeing і Lockheed Martin, що представили на конкурс літаки F/A-18 і F-16 відповідно.