Військовий експерт

Конфлікт з Грузією змінив плани переозброєння російської армії

10.02.2009

 

Учения "Мирная миссия-2005". Фото Минобороны РФ.Аналіз операції з примусу Грузії до миру показав необхідність забезпечення російських військ новою бронетехнікою, високоточною зброєю і бойовою екіпіровкою військовослужбовців. Про це, як повідомляє "Інтерфакс", заявив у вівторок головком сухопутних військ РФ генерал армії Володимир Болдирєв.

 

Він, зокрема, відзначив, що планується корінним чином змінити ситуацію по переозброєнню частин і об'єднань постійної бойової готовності на нові, у тому числі і модернізовані зразки озброєння і військової техніки. Перш за все, це торкається засобів зв'язку, розвідки, радіоелектронної боротьби, навігації, а також бойової індивідуальної екіпіровки.

 

Окрім цього, планується постачання нових зразків бронетанкового і ракетно-артилерійського озброєння, а також засобів військової ППО. В даний час, як відзначив головком, активізовані роботи із створення розвідувально-вогняних систем і високоточної зброї для сухопутних військ РФ.

 

Болдирєв підкреслив, що при проведенні операції з примусу Грузії до миру російська армія вперше воювала з регулярними формуваннями, підготовленими за стандартами НАТО і оснащеними сучасними озброєннями, зокрема, натівського виробництва.

 

Російським військам також протистояли формування супротивника, оснащені зразками озброєння і військової техніки, розробленими в Радянському Союзі, але пройшовшими модернізацію на Україні, в Чехії, Болгарії, Ізраїлі та в інших країнах.

 

Тактика дій грузинської армії також відповідала поглядам армії США на ведення бою, характерною особливістю якого було нанесення максимальної поразки супротивній стороні без вступу з нею у бойове зіткнення.

 

Проте, як відзначив Володимир Болдирєв, завдання, що стояли перед угрупуванням Північно-Кавказького військового округу, що брало участь в цій операції, були виконані. Супротивнику було завдано істотного збитку, він припинив опір і відступив, а на деяких напрямах - втік із займаних позицій, кидаючи техніку, озброєння і спорядження. "В цілому дії наших військ можна визнати успішними", констатував головком.