Військовий експерт

Лукашенко розраховує одержувати комплектуючі до систем ППО безкоштовно

10.02.2009

 

Батарея ПВО вооруженных сил Белоруссии. Фото ©AFPРосія і Білорусія найближчим часом можуть підписати протокол до угоди про створення єдиної системи ППО, відповідно до якої Москва поставлятиме Мінську комплектуючі до цієї системи безкоштовно. Про це, як повідомляє "Інтерфакс", заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко.

 

Він підкреслив, що договір про спільну систему ППО з РФ вигідний його країні і назвав "повною дурістю" твердження білоруських опозиціонерів про те, що підписана угода ущемляє суверенітет Білорусії. За словами Лукашенка, Мінськ і раніше, до укладення договору, передавав Москві "всю інформацію про ППО".

 

Угода про створення єдиної системи ППО Росія і Білорусія підписали 3 лютого. 5 лютого повідомлялося, що білоруський опозиційний рух "Молодий фронт" звернувся до Конституційного суду країни з вимогою визнати договір недійсним. На думку опозиціонерів, укладення подібної угоди свідчить про "продажний характер білорусько-російських відносин".

 

Держсекретар Союзної держави Росії і Білорусії Павло Бородін раніше заявляв, що для створення єдиної системи ППО Росії і Білорусії необхідні 20 мільярдів доларів. На що саме будуть витрачені ці засоби, і яка держава візьме на себе фінансування, він не уточнив.