Військовий експерт

Російську бойову авіацію чекає глобальна модернізація

10.02.2009

 

Су-25K. Фото с сайта sukhoi.orgМодернізація Су-27 і МиГ-29 дозволить майже удвічі підвищити ресурсні характеристики цих винищувачів, що можна порівнювати по критерію "ефективність/вартість" з розробкою нових літаків. Про це, як повідомляє РІА Новини, заявив головком ВПС Росії генерал-полковник Олександр Зелін. Роботи по оновленню авіаційної техніки, що стоїть на озброєнні парку, керівництво ВПС має намір проводити паралельно із закупівлею нових бойових літаків.

 

Військові, зокрема, планують розширювати можливості бортової станції (БРЛС) радіолокації винищувача-перехоплювача МиГ-31. БРЛС дозволяє створювати власне поле радіолокації в умовах відсутності інформаційної підтримки наземних і повітряних пунктів управління. Як підкреслив Олександр Зелін, унікальні льотні властивості літака і його БРЛС можуть бути використані для забезпечення ефективної поразки радіовипромінюючих і радіоконтрастних цілей і ведення повітряної розвідки.

 

Окрім цього, військово-повітряні сили РФ мають намір провести модернізацію бомбардувальників стратегічної авіації - Ту-95МС, Ту-160 і Ту-22М3. Нарощування бойових можливостей стратегічного ракетоносця Ту-95МС відбуватиметься за рахунок модернізації кожної складової - підвищення технічної досконалості та "інтелектуалізації" інформаційних процесів бойового застосування авіаційного комплексу в цілому.

 

Перспективи модернізації Ту-160 пов'язані з поліпшенням бойових властивостей, необхідних для вирішення ударних завдань із застосуванням неядерного озброєння, включаючи високоточне. Окрім цього, має відбутися удосконалення систем бортового радіоелектронного устаткування літака і розширення номенклатури його озброєння. На Ту-22МЗ будуть проведені роботи по оновленню бортових систем і дооснащення високоточною зброєю на базі керованих засобів класу "повітря-поверхня".

 

Основним компонентом ВПС, що забезпечує регіональне стримування, сьогодні є фронтова авіація з винищувачами МиГ-31, Су-27 і МиГ-29, а також ударними літаками Су-34, Су-24М і Су-25. Кожна з цих машин, як підкреслив головком, володіє властивостями, що вигідно відрізняють її від зарубіжних аналогів. В цілому в середньостроковій перспективі розвиток авіації піде по еволюційному шляху. Паралельно з модернізацією авіаційної техніки, що має значний залишковий льотний ресурс, проводитиметься закупівля техніки поколінь 4+, 4++, а в перспективі - і п'ятого покоління.

 

Олександр Зелін також оголосив про заплановане поповнення вертольотного парку російської армії. Зокрема, він повідомив, що вже через декілька років нові бойові вертольоти Мі-28H "Нічний мисливець" і Ка-52 "Алігатор" почнуть в масовому порядку поступати у війська.

 

В той же час найближчим часом російську бойову авіацію чекають значні скорочення. За словами головкому, в рамках військової реформи у ВПС Росії буде скорочено 30 відсотків офіцерського складу. Зміни торкнуться більше 80 відсотків частин ВПС, з яких десять відсотків будуть розформовані.