Військовий експерт

Головком ВПС оголосив про початок масових закупівель вертольотів Мі-28Н і Ка-52

10.02.2009

 

Вертолет Ка-52 "Аллигатор". Фото с сайта revolver.ruЧерез декілька років нові бойові вертольоти Мі-28H "Нічний мисливець" і Ка-52 "Алігатор" почнуть в масовому порядку поступати у війська. Про це, як повідомляє "Інтерфакс", заявив у вівторок головком ВВС Росії генерал-полковник Олександр Зелін.

 

Перша партія вертольотів вогняної підтримки нового покоління Мі-28Н "Нічний мисливець" поступила у військово-повітряні сили Росії в серпні 2008 року. Раніше повідомлялося, що згідно з затвердженими планами, в середньостроковій перспективі російська бойова авіація повинна поповнитися декількома десятками таких машин.

 

Мі-28Н - одна з новітніх модифікацій вертольота Мі-28, при створенні якої конструктори врахували досвід воєн і локальних конфліктів останніх десятиліть. "Нічний мисливець" може виконувати бойові завдання у будь-який час доби і практично в будь-яких метеоумовах, включаючи повну темноту. Вертоліт може вести пошук і знищення танків, бронетехніки і живої сили супротивника, захищених об'єктів і повітряних цілей, а також виконувати ряд інших завдань.

 

У жовтні 2008 року Олександр Зелін також заявив, що вертольоти Ка-52 "Алігатор" почнуть поступати у війська в 2009 році. В даний час проходять випробування цієї машини і після їх завершення почнуться закупівлі вертольотів. Рішення про серійне виробництво "Алігаторів" було ухвалено в кінці грудня 2008 року.

 

Ка-52 - це командирська машина армійської авіації, яка здатна не тільки здійснювати розвідку місцевості, цілевказування і координацію дій вертольотів на полі бою, але і вражати броньовану і неброньовану техніку, живу силу і повітряні цілі супротивника. "Алігатор" також володіє унікальними льотними характеристиками.

 

Росія вже отримала заявки на постачання бойових вертольотів Ка-52 "Алігатор" від трьох іноземних держав. Зараз вони знаходяться у стадії розгляду. Як заявив виробник, в тому випадку, якщо контракти будуть підписані, стане можливим і обнародування інформації з приводу того, в які конкретно країни поставлятимуться нові російські вертольоти.

 

У жовтні 2008 року керівництво ВПС РФ також заявляло, що в період з 2011 по 2015 рік російська авіація отримає більше 100 нових вертольотів, зокрема ударні Мі-28Н "Нічний мисливець" і Ка-52 "Алігатор", а також транспортно-бойові Мі-8. Також нагадаємо, що в січні 2009 року уряд Росії ухвалив рішення виділити на переозброєння армії з 2009 по 2011 роки близько 4 трильйонів рублів. Один трильйон рублів, який буде використаний для закупівлі нової військової техніки і озброєння, буде виділено Міноборони вже в 2009 році.

 

В цілому в середньостроковій перспективі розвиток авіації піде по еволюційному шляху. Як відзначив головком ВПС, паралельно з модернізацією бойових літаків, що мають значний залишковий льотний ресурс, проводитиметься закупівля техніки поколінь 4+, 4++, а в перспективі - і п'ятого покоління.