Військовий експерт

Капітана ВМС США усунули від служби за посадку крейсера на мілину

10.02.2009

 

Капитан Джон Кэрролл. Фото с сайта navy.milКомандир американського крейсера, що сів на мілину, усунений від служби, повідомляє Associated Press. Про це стало відомо через декілька годин після того, як ракетний крейсер "Порт-Ройал" (USS Port Royal) знову опинився на плаву після трьох з гаком днів, проведених на мілині у побережжя Гаваїв.

 

Контр-адмірал Діксон Сміт (Dixon R. Smith), командувач угрупуванням надводних сил ВМС США в Центрально-тихоокеанському регіоні, на час розслідування усунув від службових обов'язків капітана Джона Керролла (John Carroll) і призначив на його місце капітана Джона Лауера (John T. Lauer III), який служить в штабі угрупування.

 

"Порт-Ройал", один з найбільш сучасних кораблів американського флоту, вартість якого оцінюється в мільярд доларів, сів на мілину у четвер увечері, коли проводив вивантаження військовослужбовців, працівників компаній-підрядників і персонал суднобудівельних верфей в прибережних водах Гонолулу.

 

Щоб зняти "Порт-Ройал" з мілини, морякам довелося розвантажити корабель. За наявними даними, серйозних пошкоджень крейсер не отримав, його відбуксували на базу ВМС в Перл-Харборі для ретельної інспекції. Місце події оглянуть на предмет можливого витоку палива. Про вірогідні причини посадки корабля на мілину у ВМС не повідомили.