Військовий експерт

Компанію Sikorsky звинуватили в загибелі військовослужбовців ВМС США

09.02.2009

 

Вертолет MH-60S Seahawk. Фото с сайта livescience.comЧлени сімей військовослужбовців ВМС США, загиблих в авіакатастрофі в 2007 році, подали до суду на виробників новітнього американського вертольота MH-60S Seahawk і комплектуючих до нього. Як повідомляє The Navy Times, не дивлячись на висновки експертів, рідні військових звинуватили в катастрофі компанію Sikorsky Aircraft і шість інших виробників.

 

Як повідомив офіційний представник родичів військовослужбовців, що звернулися до суду, справа кваліфікується як "смерть в результаті протиправних дій", оскільки, як вважають потерпілі, саме виробник винен в краху вертольота. Позов був поданий 23 січня 2009 року до Верховного суду Лос-Анджелеса представниками сімей трьох військовослужбовців, хоча загиблих в катастрофі було четверо.

 

Представник Sikorsky Aircraft, до якого звернулося видання, відзначив, що, згідно з правилами компанії, він не може прокоментувати цей факт. Проте відомо, що родичі загиблих не вказали, яку саме компенсацію в грошовому еквіваленті вони хочуть стягнути з виробника вертольота і допоміжних компаній.

 

Нагадаємо, що інцидент з вертольотом MH-60S Seahawk відбувся 26 січня 2007 року. Машина брала участь в навчаннях і злетіла з палуби десантного корабля недалеко від острова Клементі Сану. Вона впала в 80 кілометрах від каліфорнійського побережжя в Тихий океан. Одного з військовослужбовців, що знаходилися на борту, встигли витягнути з води живим, проте він незабаром помер.

 

Експерти, що розслідували причини краху вертольота, не змогли точно визначити причини інциденту. В ході цієї роботи не було виявлено технічних несправностей, які могли б спричинити крах, помилок екіпажа, а також фактів халатності технічного персоналу, що займався обслуговуванням машини. Проте рідні більшості загиблих не упевнені в правильності висновків, зроблених за наслідками експертизи.

 

Видання також нагадує, що це не єдиний інцидент, що відбувся з MH-60S Seahawk. У вересні 2007 року такий же вертоліт потерпів крах в районі острова Гуам в Тихому океані. В результаті цього загинув один з членів екіпажу.