Військовий експерт

Американці змусили ВПС переглянути умови польотів F-35

09.02.2009

 

Многоцелевой истребитель F-35. Фото с сайта www.jsf.milЕксперти ВПС США проведуть додатковий аналіз дії багатоцільових винищувачів F-35 на навколишнє середовище, а також спробують знайти альтернативні способи проведення польотів, завдяки яким можна було б мінімізувати шумову дію літаків на населені пункти. Як повідомляє прес-служба військово-повітряних сил США, роботи повинні завершитися до вересня 2010 року.

 

Піти на такий крок американських військових змусили звернення жителів населених пунктів, в районі яких знаходяться авіабази ВПС і проводяться випробувальні польоти F-35. Деякі з них навіть висловили намір добиватися відміни польотів через судові інстанції. І хоча спочатку керівництво ВВС не реагувало на ці звернення, тепер, як відзначив представник військового відомства, це питання розглядається серйозно.

 

Нагадаємо, що згідно висновку експертів, шумовий рівень єдиного двигуна F-35 Lightning II в середньому в два рази перевищує видаваний двома двигунами F-15, і досягає 83 децибел. На злеті він може підвищуватися до 90, а при посадці перевищувати шум двигунів літаків типу F-15 майже в чотири рази. В той же час, "крайнє роздратування" більше третини американців здатний викликати звук в 75 децибел.

 

Випробувальні польоти новітніх американських багатоцільових винищувачів виробництва Lockheed Martin викликали незадоволеність жителів населених пунктів, які розташовані поблизу авіабази ВВС Eglin в штаті Флорида. Проте, як повідомляє The Air Force Times, командування ВВС США не має наміру припиняти постачання літаків в цю авіабазу. Військові, зокрема, планують, що партія F-35 буде поставлена туди в березні 2011 року, а до 2013 року тут же розмістять 59 літаків, включаючи модифікації для корпусу морської піхоти і ВМС США.