Військовий експерт

ВВС Росії купили забраковані Алжиром винищувачі

09.02.2009

 

МиГ-29. Фото пресс-службы корпорации "МиГ"Міноборони РФ придбало 24 винищувачі МиГ-29, від покупки яких раніше відмовилися алжирські військові. Партія літаків МиГ-29 СМТ і МиГ-29 УБТ обійшлася бюджету в 25 мільярдів рублів. Про це заявив віце-прем'єр Сергій Іванов, повідомляє РІА Новини.

 

Про те, що Міноборони РФ придбає у заводу МиГ партію винищувачів, від якої відмовився Алжир, стало відомо у середині січня 2009 року. Тоді з посиланням на джерела в оборонному відомстві повідомлялося, що ВВС Росії дістануться 28 винищувачів МиГ-29 СМТ і шість МиГ-29 УБТ. Чому у результаті число придбаних Росією винищувачів склало 24, а не 34 літаки, не уточнюється.

 

Контракт між Алжиром і російською компанією "Рособоронекспорт" на постачання 34 МиГ-29 був укладений в 2006 році. Його вартість оцінювалася в 1,2 мільярдів доларів; при цьому нові винищувачі поставлялися в обмін на ті, що раніше знаходилися на озброєнні ВВС Алжиру. У 2007 році Алжир, отримавши 15 винищувачів, припинив операцію, заявивши про виявлені несправності. Після цього було ухвалене рішення повернути літаки до Росії.

 

Через зрив постачань МиГ і завод "Сокіл", на якому збиралися винищувачі, зазнали серйозних збитків.