Військовий експерт

Канада почала використовувати ізраїльські БПЛА в Афганістані

09.02.2009

 

БПЛА Heron. Фото с сайта www.israeli-weapons.comКанадський військовий контингент в Афганістані приступив до використання безпілотних літальних апаратів ізраїльського виробництва, повідомляє DefPro. БПЛА Heron змінили на озброєнні канадських військ французькі безпілотники Sperwer виробництва компанії Sagem. Вони використовувалися військовими цієї країни з 2003 року.

 

Як підкреслив представник військового відомства країни, БПЛА використовуватимуться в розвідувальних цілях і, в перспективі, дозволять уникнути багатьох жертв серед канадського контингенту. За своїми характеристиками ізраїльський безпілотник значно перевершує французький.

 

Зокрема, як підкреслив співрозмовник, Heron менш помітний в порівнянні з БПЛА Sperwer, що дозволяє ефективніше використовувати його в інтересах розвідки. Окрім цього, технічне обслуговування застарілих французьких безпілотників обходилося дуже дорого, а запасних частин для них іноді не вистачало.

 

Нагадаємо, що військове відомство Канади оголосило про підписання контракту з ізраїльським виробником Israel Aerospace Industries (IAI) в серпні 2008 року. Раніше повідомлялося, що першу партію розвідувальних безпілотників вартістю 90 мільйонів доларів Канада отримає до 2011 року, а протягом подальших трьох років буде поставлена друга партія апаратів на суму 35 мільйонів доларів.

 

БПЛА Heron відноситься до класу середньовисотних розвідувальних безпілотників з великою тривалістю польоту. В повітрі апарат здатний знаходитися більше 40 годин. У комплект його бортового устаткування входять електрооптичні системи спостереження, станція, радіолокації, з синтезованою апертурою, лазерний дальномір-цілеуказатель і апаратура супутникового зв'язку.