Військовий експерт

США перенесли створення нової боєголовки до Великобританії

09.02.2009

 

Модель боеголовки RRW. Иллюстрация с сайта sandia.gov Для створення атомної боєголовки нового покоління США використовують потужності розташованого у Великобританії підприємства. Британська парламентська опозиція заявила, що проект порушує міжнародне законодавство, зокрема Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, і зажадала проведення парламентського розслідування, повідомляє The Guardian.

 

Крім того, парламентарії заявили, що розробка нового типу ядерних боєголовок для США ведеться на засоби британських платників податків і підриває незалежність власної ядерної програми Великобританії.

 

Мова йде про розташоване в графстві Беркшир підприємство Atomic Weapons Establishment (AWE). Поки незрозуміло, над яким конкретно типом боєприпасів ведуться роботи, проте видання припускає, що фахівці проводять комп'ютерне моделювання боєголовок підвищеної надійності Reliable Replacement Warhead (RRW). Розробники RRW заявляли, що метою програми є створення з вже перевірених компонентів нової боєголовки, для якої не знадобляться натурні випробування, і яка володітиме на порядок вищим рівнем надійності.

 

Раніше міністр оборони Роберт Гейтс неодноразово заявляв про необхідність модернізації ядерного арсеналу США. Він наполягав на тому, що програма створення RRW не включає створення нових ядерних озброєнь, і, отже, не порушує міжнародних угод. Не дивлячись на наполегливі вимоги адміністрації Джорджа Буша восени 2008 роки американський конгрес обмежив асигнування на програму розробки RRW.

 

У грудні 2008 року газета Financial Times повідомила, що після продажу пакету акцій компанії AWE, що належав уряду Великобританії, підприємство перейшло під контроль американського бізнесу. Операція, сума якої не була розкрита, викликала тоді бурхливі дебати в політичних колах Великобританії. Опозиціонери звинуватили тоді уряд в підриві незалежності британських ядерних сил стримування.