Військовий експерт

Індія відклала прийняття на озброєння нової ракети "БраМос"

09.02.2009

 

Ракеты "БраМос". Фото с сайта www.defense-update.comНова модифікація ракети "БраМос" російсько-індійської розробки поки не буде прийнята на озброєння, оскільки її випробування в січні 2009 року закінчилися невдачею. Про це, як повідомляє Press Trust of India, заявив командувач сухопутними військами країни Діпак Капур.

 

Він, зокрема, підкреслив, що крилата ракета, дальність польоту якої складає близько 290 кілометрів, поступить на озброєння індійської армії тільки після того, як військові переконаються в її повній працездатності. Передчасний початок виробництва цих ракет, за словами командувача, був б даремною витратою грошей. Діпак Капур, присутній на випробуваннях, повідомив, що ціль знаходилася в 53 кілометрах від місця пуску ракети, проте уразити її не вдалося.

 

Нагадаємо, що випробування нової модифікації ракети "БраМос" пройшли 20 січня 2009 року на полігоні Похран в штаті Раджастан. Ракета класу "земля-земля" була запущена з мобільної пускової установки. Індійські військові пояснили невдачу аномаліями в роботі бортових систем на кінцевій фазі польоту. Проте докладнішу інформацію вони не повідомили.

 

Підприємство BrahMos Airspace Ltd., яке займається виробництвом однойменних ракет, було створено в 1998 році російським НВО "Машинобудування" і Організацією оборонних досліджень і розробок міністерства оборони Індії. Випробування різних ракет "БраMос" проводяться індійською стороною регулярно з моменту першого запуску в червні 2001 року. Російськими і індійськими фахівцями розроблені модифікації авіаційного, морського і наземного базування.