Військовий експерт

Французький атомний підводний човен зіткнувся з невідомим об'єктом

06.02.2009

 

Атомная подлодка типа Le Triomphant. Фото ВМС Франции.Французький атомний підводний човен, на борту якого є балістичні ракети, при зануренні отримав пошкодження, повідомляє у п'ятницю, 6 лютого, Agence France-Presse з посиланням на Міністерство оборони Франції.

 

Інцидент відбувся на початку поточного тижня. Французьке командування повідомило, що атомний підводний човен типу Le Triomphant ("Тріумфатор") зіткнувся під водою з якимсь об'єктом. Після НС підводний човен попрямував до військово-морської бази "Іль Лонг" (Ile-Longue), розташованої в порту Брест на північному заході Франції. У п'ятницю човен повернувся на базу. Наголошується, що ніхто з членів екіпажу не постраждав, і загроза витоку радіації не виникла.

 

Відзначимо, що в офіційному повідомленні не називається конкретний підводний човен, вказується тільки його тип. Всього у ВМС Франції є чотири атомні підводні човни типу "Тріумфатор". В кінці січня Франція почала випробування нового (четвертого за рахунком) підводного човна "Ле Террібль".