Військовий експерт

У Франції відкрито другий симулятор Dassault Rafale

06.02.2009

 

Симулятор Dassault Rafale. Фото с сайта kovy.free.frДругий центр симуляції для підготовки пілотів багатоцільових винищувачів Dassault Rafale відкритий на авіабазі ВМС в регіоні Бретань на північному заході Франції, повідомляє прес-служба компанії Dassault Aviation. Перший аналогічний тренувальний центр, побудований в рамках контракту між виробником і військовим відомством країни, був відкритий 24 січня 2008 року в районі населеного пункту Сен-Діз'є в одній з північно-східних провінцій Франції.

 

Новий центр дозволить проводити навчання пілотів Dassault Rafale, їх підготовку до виконання реальних учбово-бойових завдань, а також подальший розбір польотів. В процесі навчання на симуляторі пілоти зможуть виконувати складні і всесторонні завдання, що включають використання всіх технічних можливостей справжнього літака. У штаті центру працюватимуть близько 50 фахівців.

 

Новітні багатоцільові винищувачі Dassault Rafale сьогодні стоять на озброєнні ВВС і ВМС Франції. Близько 60 машин вже доставлені замовнику, а всього в рамках контракту французькі військові повинні отримати майже 300 літаків. Він використовувався французьким контингентом під час бойових дій в Афганістані.

 

Компанія Dassault Aviation також планує знайти зарубіжних покупців для свого винищувача, проте, не дивлячись на інтерес низки країн, конкретних контрактів на його постачання поки укласти не вдалося. Зацікавленість в цих літаках виразили Об'єднані Арабські Емірати і Лівія. Окрім цього, Dassault Rafale є одним з учасників тендерів, оголошених Бразилією, Індією і Швейцарією.

 

За прогнозами уряду Франції, саме багатоцільовий винищувач Dassault Rafale найближчими роками повинен стати основною статтею доходів країни від експорту оборонної продукції. До 2010 року Париж має намір досягти по цьому показнику рівня Великобританії.