Військовий експерт

Україна продовжить продавати зброю Кенії

06.02.2009

 

Кенийские военные. Фото с сайта www.theeastafrican.co.keВійськове відомство Кенії не виключає можливості подальшої закупівлі озброєння і військової техніки на Україні. Про це, як повідомляє УНІАН, заявив голова Служби зовнішньої розвідки країни Микола Маломуж. Він також повідомив, що міністерство оборони африканської держави висловило бажання направити в українські

військові учбові заклади своїх військовослужбовців.

 

Нагадаємо, що про попередню збройну операцію між Україною і Кенією стало відомо у вересні 2008 року, коли в Індійському океані був захоплений український теплохід "Фаїна". На його борту знаходилися 33 танки Т-72, 6 установок залпового вогню, гранатомети і боєприпаси.

 

Пірати, Сомалі, вимагали за звільнення судна разом з вантажем і екіпажем 30 мільйонів доларів, проте в результаті довгих переговорів сума викупу була понижена до 3,2 мільйонів доларів. Пірати звільнили судно лише 5 лютого 2009 року після отримання цієї суми.

 

На адресу українського керівництва також звучали звинувачення з приводу постачань озброєння до Грузії напередодні початку агресії проти Південної Осетії. Київ поставляв оборонну продукцію за цінами, значно нижчими ринкових. Причому, нерідко - в збиток обороноздатності власної армії.

 

Разом з тим, раніше Микола Маломуж вже прокоментував всі ці події, заявивши, що "сьогодні робиться все для дискредитації України на ринку озброєнь". На його думку, за останній час було проведено два могутні "інформаційні штурми": перший - Грузія, другий - "Фаїна".

 

Він також повідомив, що Київ активно шукає партнерів, зацікавлених в українській оборонній продукції. У 2007 році "за сприяння розвідки" українські виробники підписали контракти на суму 150 мільйонів доларів, а в 2008 році - вже на 320 мільйонів. Це контракти по лінії авіаційних, космічних і інших промислових підприємств.

 

За даними ЗМІ, сьогодні Україна входить в десятку голових світових експортерів озброєнь. В основному завдяки арсеналу радянських часів, який поставляється переважно в "гарячі точки". Дана практика не завжди вписується в норми міжнародного права, через що Києву вже загрожували санкції Ради Безпеки ООН.