Військовий експерт

Росія представить МиГ-35 на виставці в Індії

06.02.2009

 

Многоцелевой истребитель МиГ-35. Фото корпорации "МиГ".Новий багатофункціональний винищувач МиГ-35 стане центральним експонатом корпорації "МиГ" на виставці Aero India-2009, яка пройде 11-15 лютого в Бангалорі, повідомляє прес-служба компанії "Сухой". Російський бойовий літак є одним з учасників тендеру, в рамках якого Делі розглядає шість багатоцільових винищувачів виробництва провідних світових корпорацій.

 

Винищувач МиГ-35, який "Рособоронекспорт" і корпорація "МиГ" представили на тендер, що проводиться Індією, за програмою MMRCA (Medium Multi-Role Combat Aircraft - середній багатофункціональний бойовий літак), оснащений бортовим радіоелектронним устаткуванням нового покоління. Воно включає радіолокатор з активними фазованими гратами, оптико-електронні системи і могутній комплекс оборони. Окрім цього, на МиГ-35 встановлено новітнє авіаційне озброєння.

 

Індія оголосила тендер на постачання 126 багатоцільових винищувачів, для закупівлі яких виділено близько 12 мільярдів доларів, в серпні 2007 року. Окрім цього, ВВС Індії розглядають можливість придбання додаткових 64 і більше літаків. Купити перші 18 винищувачів у переможця тендеру індійські військові планують в 2012 році. Решта 108 літаків повинна бути зібрана вже на території країни.

 

Основними конкурентами російського виробника є французька компанія Dassault Aviation з винищувачем Rafale, шведська SAAB з Gripen, європейський концерн EADS з Eurofighter Typhoon, а також американські компанії Boeing і Lockheed Martin, що представили на конкурс літаки F/A-18 і F-16 відповідно.

 

Керівництво ВВС Індії ж оголосило, що випробування претендентів на перемогу в тендері почнуться в квітні або травні 2009 року і проходитимуть як на території Індії, так і за кордоном. Представник військового відомства країни пояснив, що вони будуть непростими і, швидше за все, займуть немало часу.